Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Wólka Wiśniewska

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wólka Wiśniewska wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie siedleckim, w gminie Wiśniew. 2 km od wsi przebiega droga krajowa nr 63 Węgorzewo - Sławatycze. Natomiast przez samą wieś przebiega droga gminna Mościbrody - Rakowiec.

W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa siedleckiego.

Liczba mieszkańców: 243 osób (na dzień 27.11.2012r.)


Położenie wsi


Miejscowość Wólka Wiśniewska jest położona w północnej części gminy Wiśniew, w powiecie siedleckim, we wschodniej części Województwa Mazowieckiego. Miejscowość leży 7 km od Siedlec w kierunku południowym. Łącznie zajmuje obszar 374 ha, co stanowi 3% powierzchni gminy. Wieś Wólka Wiśniewska w całości znajduje się w Siedlecko – Węgrowskim Obszarze Chronionego Krajobrazu.


Rys historyczny


Trudno jest jednoznacznie określić czas osadnictwa na terenie wsi Wólka Wiśniewska. Pierwsze wzmianki historyczne pojawiają się w XV wieku. Można się z niej dowiedzieć, że wieś Wólka Wiśniewska należała do parafii Zbuczyn, później do parafii Wiśniew. Wśród okolicznej ludności rozpowszechnione jest przekonanie, że nazwa wsi pochodzi od nazwiska dziedzica Wiśniewski. W czasie zaborów obszar miejscowości znalazł się pod zaborem rosyjskim. W 1914 r. w czasie wojny rosyjskie wojska cofając się przed nacierającymi wojskami niemieckimi zniszczyły większą część wioski. Podczas II wojny światowej miejscowość również bardzo ucierpiała, ale została odbudowana.

Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin